19

Při páteční katechezi si s dětmi povídáme o francouzské dívce, Pauline Jaricot, která byla na jaře prohlášena blahoslavenou. Je zakladatelkou díla šíření víry. V sobotu odpoledne se s maminkami a dětmi scházíme ke tvorbě balíčků do Misijního jarmarku. Šijeme pytlíky na meduňku, balíme jablka a ořechy, oblepujeme zápalky, pečeme sušenky, ochutnáváme dobroty. Je nám dobře. V podvečer se přemisťujeme do kostela, kde proběhne Misijní most modlitby. S každým rozsvíceným Zdrávaskem modlitba za lidi na všech kontinentech světa. Následuje misijní slavení – neděle. Při ní přivítáme nového kněze o. Jána Čukáše. Po mši svaté probíhá hezké hemžení mezi stoly s jarmarkem, koláčky a kávou. Díky úsilí a štědrosti mnohých můžeme přispět pěknou finanční částkou na projekty Papežských misijních děl.

 

Comments are closed.