SONY DSC

V sobotu 18. května 2019 proběhla pouť na Turzovku. Zúčastnilo se jí téměř 100 poutníků farností Slavonín, Nové Sady a Hodolany, v čele s naším duchovním správcem, o. Liborem Churým. Na Mariánské poutní místo na horu Živčáková jsme zvolili přístupovou cestu z Turzovky. Po asi hodinovém výšlapu ke kapličce a k chrámu Panny Marie Matky Církve, jsme mohli společně s dalšími poutníky prožít mši svatou, rozhlédnout se po okolí, vystoupat na věž kostela, či nabrat vodu  z  některého z místních pramenů. Autobusy nás odpoledne přemístily do Prostřední Bečvy na dobrý oběd. Restaurace Zavadilka si zaslouží dobré hodnocení:  jídlo výborné, obsluha rychlá, prostředí příjmené :). Den, věnovaný Panně Marii, nám bylo dopřáno zakončit májovou pobožností v poutním kostele Navštívení Panny Marie v Zašové. Díky otci Liborovi za příležitost prožít s ostatními krásný den.

Comments are closed.